Tilia OÜTilia logo

Tilia OÜ on Eestimaine pereettevõte, mis moodustati 1991. aastal. Kasvatame peamiselt haljastuses kasutatavaid ilupuid ja -põõsaid. Meie esimene suurem puukool, Ihaste puukool, asus Tartu külje all Ihastes, kust viisime tootmise 2014.aastal üle Kambja vallas Vana-Kuuste külas asuvasse Ignase puukooli.

Kasvatame ainult Eestis pikaajaliselt kohanenud liike, sorte ja vorme, mis on näidanud oma vastupidavust siinses heitlikus kliimas. Kõik meie puukoolides pakutav sortiment on paljundatud ja kasvatatud kohapeal.

Tartu linna ja lähikonda oleme istutanud viimasel kahekümnel aastal üle tuhande suure puu. Varasematel aastatel oleme rajanud Emajõe kaldapealsele hariliku vahtra allee, Lammi tee hobukastani-, ebatsuuga- ja tammealleed, Toomemäele nn endise sünnitusmaja juurde hariliku vahtra allee ning Tartu tammiku.
Viimaste aastate tööd:
2014 aasta: Ida-ringtee II etapp;
2015 aasta: Tartus Annelinnas Saare tiigi ümbruse haljastus;
2016 aasta: ERMi lähedale Tartu valda hariliku pihlaka allee, Tartus Kauna tänava raberemmelgate „Bullata“ istutus;
2017 aasta: Tartus Raudtee tänava suurelehelise pärna- ja pihlakaallee, ERMi territooriumile 100 hariliku tamme istutus, Tartu tammiku 4 aukodaniku tammede istutus;
2018 aasta: Ida-ringtee III etapp;
2019 aasta: Tartu Tammiku 6 aukodaniku tammede istutus; Tartu Laululaval Johann Voldemar Jannseni tamm;
2020 aasta: Tartumaal Kõrvekülas Pärna tänavale 50 suurelehisest pärnast koosnev allee;
2021 aasta: Tartumaal Tartu vallas Kõrveküla tee ääres 48 punase tamme allee; Tartu-Kõrveküla jalgtee ääres 20 punase tamme allee; Vasula tee 12 ääres 10 suurelehelise pärna allee; Tartumaal Kambja vallas Saialille uuselamurajoonis 31 suure puu istutustöö.
2022 aasta: Tartumaal Kõrveküla kooli kõrval 13 hariliku tamme ja 15 mägimänni istutustöö; Tartumaal Luunja lasteaia territooriumil haljastuse rajamine
2023 aasta: Tartumaal Ülenurmes 12 pooppuust koosneva allee rajamine

Suudame täna pakkida ja istutamiseks ette valmistada kuni 50 suurt mullapalliga puud päevas. Teenusena istutame suuri (kuni 6 meetri kõrgusi) mullapalliga puid ja võimalik on tellida istutusjärgset hooldust kuni kaheks aastaks.

Lisainfo:

Tel: (+372) 52 87 593